Moti sot në Kosovë

Prishtinë | 15 Tet 2019 | 08:44 | Nga Ekonomia Online

Fushat e presionit të lartë që ndodhen në lindje të rajonit dhe kontinentit po kushtëzojnë mot të qëndrueshëm dhe kryesisht me diell, derisa nga Mesdheu vazhdojnë të shtrihen masa të ngrohta ajrore që do të mbajnë temperaturat ndjeshëm mbi vlera mesatare.

Edhe për sot moti parashikohet shumë i ngrohtë, kthjellët dhe me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 8 deri në 10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet nga 25 deri në 26 gradë Celsius.

Në vise të ulëta në mëngjes mundësi për mjegull/mjegullinë.

Erë e lehtë nga jugu 1-4m/s. Indeksi UV: 4.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme