Moti sot në Kosovë

Prishtinë | 21 Nën 2019 | 09:45 | Nga Ekonomia Online

Sot, mbi Kosovën pritet të mbajë mot kryesisht i vranët. Ka mundësi të ketë riga lokale shiu, kurse temperaturat do të sillën në mes 2 e 14 gradë Celsius.

Edhe për nesër parashihet mot me vranësira, të cilat më të theksuara do të jenë në pjesën e parë të ditës. Temperaturat do të lëvizin në mes 4 e 13 gradë Celsius.

Me vranësira në orët e paraditës dhe me çaste me diell, në orët e pasditës, parashihet që moti të jetë gjatë kësaj fundjave. Temperaturat do të sillën në mes 4 e 13 gradë Celsius.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme