Moti sot në Shqipëri

Prishtinë | 12 Dhj 2019 | 09:45 | Nga Ekonomia Online

Moti sot në Shqipëri parashikohet të nisë me kthjellime, por gradualisht pas mesdite vranësirat do të vijnë në dendësim.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu të cilat bëhen prezente fillimisht në zonat bregdetare me intensitet të ulët dhe në orët e pasdites reshjet e shiut do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të vendit.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim me shpejtësi mesatare deri në 5 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Qytetet Temperaturat në °C Sigla

Shkodër 7/15 Diell shi

Lezhë 8/13 Diell shi

Durrës 7/16 Diell shi

Tiranë 6/16 Diell shi

Berat 7/16 Diell shi

Vlorë 7/17 Diell shi

Korçë 0/7 Diell re

Gjirokastër 5/14 Diell shi

Sarandë 7/15 Diell shi

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme