Muaji nëntor nis me mot të ngrohtë

Prishtinë | 01 Nën 2018 | 08:22 | Nga Ekonomia Online

Ditët e para të muajit nëntor me mot shumë të ngrohtë, vranësira dhe diell.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti për të enjten (1 nëntor) do të jetë i ngrohët dhe me vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 21-23 gradë celsius, raporton Koha.net.

Shtypja atmosferike do të vazhdojë t’i mbajë vlerat e larta ndërsa do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga jugperëndimi

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme