Mustafa: Milaim Zeka po shpifë

Prishtinë | 12 Mar 2019 | 13:56 | Nga Ekonomia Online

Mustafa thekson se, kanë folur me një avokat për këtë që të padisin Milaim Zekën, por ai si deputet i Kosovës përderisa fol në foltoren e Kuvendin nuk përgjigjet ligjërisht.

Ish-deputeti i Kosovës nga radhët e LDK-së, Muhamet Mustafa i cili është edhe kryetar i Bordit të institutit Riinvest, thotë se, deputeti Milaim Zeka po shpifë ndaj këtij institutit.

Mustafa përmes një shkrimi në Facebook, thotë se, një shpifje e tillë ka ndodhur edhe më parë.

Mustafa thekson se, kanë folur me një avokat për këtë që të padisin Milaim Zekën, por ai si deputet i Kosovës përderisa fol në foltoren e Kuvendin nuk përgjigjet ligjërisht.

Megjithatë Mustafa shton se, nëse një deklaratë e Zekës thuhet jashtë Kuvendit, atëherë kjo padi do të bëhet për të.

Ja postimi i plotë:

VAZHDOJNE SHPIFJET E MILAIM ZEKES

Para afer nje viti deputeti Milaim Zeka, foli te paverteta per Institutin Riinvest ne Kuvendin e Kosoves. Keto i perseriti edhe sot. Me poshte eshte reagimi i Kryetarit te Bordit per shpfjen e pasukrpullte te ketij deputeti me 16 mars 2018. Meqenese ne kohen qe adresohet Milaim Zeka, une kam qene Kryetar i Riinvestit, per hir te opinionit po deklaroj se e gjitha ajo qe thote ai ne Kuvend per te dyten here eshte e pavertete. Ne konsultuam avokatin para nje viti, per t’i bere padi, por morem nje keshille se kjo eshte e kote, sepse deputetet edhe po te flasin genjeshtra ne foltoren e Kuvendit, nuk pergjegjen ligjerisht. Sado apsurde kjo, si duket eshte e vertete! Tash na mbetet qe nese ky deputet e perserite kete jashte foltores se Kuvendit, ta padisim. Kjo eshte ajo qe mund te bejme. Riinvesti mbetet gjithnje trasaprent dhe kredibil. Secili deputet qe do informacion te sakte eshte i mirepritur tek ne.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme