Mustafa përkujton Smajl Hajdaraj

Prishtinë | 17 Jan 2019 | 11:52 | Nga Ekonomia Online

Sot, në 17 vjetorin e vrasjes së ish-deputetit të LDK-së Smajl Hajdaraj kryetari i LDK-së Isa Mustafa e përkujton dhe shpreh dhimbje për humbjen e tij.

Smajl Hajdaraj ishte deputet e aktivist shembull se si mbohet liria dhe kultivohet demokracia në vend.

Hajdaraj ishte atdhetar i cili nuk kurseu veten deri në ditën e fundit të jetës, dhe humbja e tij nuk është humbje vetëm për familjen e tij, por edhe për gjithë Kosovën.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme