Myftiu Tërnava merr pjesë në ceremoninë e pritjes së kardinalit Pietro Parolin

Prishtinë | 09 Qer 2019 | 14:11 | Nga Norë Kelmendi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Është mbajtur pritja solemne për nder të sekretarit të Shtetit të Vatikanit, kardinalit Pietro Parolin, i cili po qëndron për një vizitë në Kosovë, raporton Ekonomia Online.

Kjo vizitë e kardinalit Parolin, i ka mbledhë bashkë besimtarë të besimit katolik dhe atyre mysliman.

Për nderë të kardinalit Parolin, aty erdhi edhe myftiu dhe kreu i Bashkësisë Islame, Naim Tërnava, i cili e priti Parolinin me përshëndetje ku edhe shntrënguan duar mes vete.

Përvec Tërnavës, morrën pjesë edhe shumë deputet të Kuvendit të Kosovës, nga subjekte të ndryshme partiake.

Lexo më shumë:

Të ngjashme