Ndalimi i dy mësimdhënësve që dyshohen se keqtrajtuan nxënësin në Malishevë, flasin nga Prokuroria

Prishtinë | 09 Tet 2021 | 11:27 | Nga Ekonomia Online

Të premten u ndaluan dy mësimdhënës Liridon Morina dhe Alban Begaj, të shkollës fillore “Salih Bytyçi” në Shkozë të Malishevës, të cilët dyshohen se e keqtrajtuan një nxënës të klasës së shtatë.

Të dyshuarit gjenden në ndalim, ndërsa Prokuroria ende nuk ka bërë një kërkesë për caktimin e masës së sigurisë ndaj tyre. Nga Prokuroria Themelore në Gjakovë kanë thënë për Sinjalin se brenda afatit ligjor do të bëhet kërkesa në gjykatë.

Rastin në Polici e ka denoncuar babai i 12-vjeçarit, i cili ka deklaruar se përderisa fëmija i tij po qëndronte në korridor të shkollës, në katin e dytë, ishte keqtrajtuar dhe rrahur nga dy mësimdhënësit.

Nga Policia në Gjakovë thanë dje për Sinjalin se nxënësi ka pësuar lëndime të lehta trupore në pjesën e fytyrës dhe mbrapa kokës, në pjesën e qafës. Për shkak të lëndimeve, Policia njoftoi se viktima ka marrë trajtim mjekësor në QKMF-në e Malishevës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme