Ndëshkohet me 300 euro shoferi që voziti në anën e kundërt në autostradë

Prishtinë | 15 Kor 2021 | 15:18 | Nga Ekonomia Online

Është gjobitur me 300 euro një qytetar që voziti në anën e kundërt të autostradës, shkruan Gazeta Express.

Policia konfirmoi se rasti ka ndodhur në Autostradën “Arbën Xhaferi”, ndërsa atij kundërvajtja i është shqiptuar më 13 korrik.

Policia u ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes dhe të respektojnë rregullat në trafik.

“Ndëshkohet shoferi që lëvizë në kahje të kundërt në autostradë!

Respektoni rregullat dhe shenjat në trafik duke mos rrezikuar veten dhe pjesëmarrësit tjerë në trafik”, thuhet në njoftim.

Të ngjashme