Në Deçan mbahet mbledhje komemorative për profesor Bajram Tolaj

Prishtinë | 04 Gus 2021 | 16:38 | Nga Ekonomia Online

Pas një sëmundje të shkurtër dje me dt.03.08.2021 u nda nga jeta Prof.Bajram Tolaj , nga fshati Prilep.Në përkujdesjen e kryetarit të komunës z.Bashkim Ramosaj në sallën e Asamblesë Komunale sot është mbajte mbledhje Komemorative .Profesor Bjaram Tolaj , ishte njeri me vlera të larta , i urtë e i dashur për të gjithë ,modest dhe edukator i shkëlqyer.

Prof.Bajram Tolaj, do të mbetet në kujtesën e secilit si njeri modest e i veçantë. Ai edukoj breza të ter neper dekada .

Për vlerat e Prof.Bajram Tolaj , ka fol i pari i komunës z.Bashkim Ramosaj, ku nder të tjera tha se :Vlerat e Prof.Bajramit do të na përcjellin ne gjenerata te tëra .Ishte njeri me vlera të larta, prof që secilin dita ta afroi afër vetes .Do të mbetët prehër në mendjen tonë.

Për vlerat e Prof.Bajram Tolaj, kanë fole edhe Prof.Shkodran Imeraj ,nga Lidhja e Historianëve ,,Ali Hadri’’ –Deçan , Drejtori i DKA-së z.Bekim Vishaj ,koleg dhe bashkëpunëtor të profit Bajram.

Telegram ngushëllim me rastin e ndarjes nga jeta të Prof.Bajram Tolaj kanë dërguar Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj , Drejtoir i Gjimnazit ,,Vëllezërit Frashëri’’ në Deçan z.Hamid Qorraj.

Ndërsa të pranishmit e këtij komemoracioni në merr të familjes i ka falënderuar djali i tij z.Armend Tolaj.

Nga sot trupi i tij do të pushoi përjetësisht në varrezat e vendlindjes së tij në fshatin Prejlep.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme