Në pikat kufitare të Kosovës pritje më të shkurtra

Prishtinë | 10 Jan 2022 | 09:42 | Nga Ekonomia Online

Pritjet në pikat kufitare të Kosovës, në Dheu i Bardhë dhe Merdare, sot janë më të shkurtra se ditëve të tjera.

Qytetarët për të kaluar në këto pika kufitare duhet të presin një orë deri në një orë e gjysmë.

Ndërkaq në kufirin e Serbisë me Kroacinë dhe Hungarinë pritjet janë më të gjata.

Në fotot e mëposhtme mund të shihni kolonat e krijuara në këto dy pika kufitare.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme