Në vikend mot me diell dhe vranësira

Prishtinë | 20 Kor 2018 | 12:35 | Nga

Në këtë vikend do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, kështu ka bërë të ditur Instituti hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 27-31 gradë Celsius.

Do të fryej erë drejtimesh të ndryshme, e lehtë deri mesatare.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme