Në zonat e banuara me shumicë serbe dy raste aktive me Coronavirus

Prishtinë | 29 Qer 2021 | 09:43 | Nga Ekonomia Online

Vetëm dy raste të koronavirusit janë aktualisht aktive në zonat e banuara me shumicë serbe në Kosovë, njoftoi Shtabi i Krizave në very.

Sipas deklaratës, 15 njerëz u testuan në 24 orët e fundit, dhe të gjitha rezultatet ishin negative për praninë e koronavirusit.

Një total prej 20,511 njerëz janë testuar që nga fillimi i pandemisë, ndërkaq 6,036 raste u regjistruan atje, raporton Kosovo Online.

Si rezultat i koronavirusit në zonat e banuara me shumicë serbe, 148 njerëz vdiqën.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme