Nesër mot pjesërisht i vranët dhe me diell në Kosovë

Prishtinë | 17 Tet 2020 | 13:36 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një komunikate për media ka konfirmuar se nesër moti në Kosovë do të jetë pjesërisht i vranët dhe me intervale me diell.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius”, thuhet në komunikatë.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi e lehtë deri mesatare.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme