Nesër në Kosovë mot me diell e pjesërisht i vranët

Prishtinë | 12 Sht 2018 | 19:07 | Nga

IHMK-ja përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Më tutje thuhet se do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 24-27 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-7m/s.

Image
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme