Nis dezinsektimi në Prishtinë, këto lagje do të dezinsektohen sonte

Prishtinë | 15 Qer 2021 | 15:27 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se dje në kryeqytet ka filluar dezinsektimi hapësinor.

Ahmeti ka thënë se për gjashtë mbrëmje me radhë pritet të dezinsektohen lagjet e ndryshme të zonës urbane dhe rurale të Prishtinës.

“Sot, dezinsektimi do të vazhdojë nga ora 19:30 në lagjet Ulpianë, Dardani, Arbëri, Shkabaj, zona Industriale dhe Kazerma “Adem Jashari””, ka shkruar Ahmeti.

Postimi i plotë:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme