Nis seanca ndaj Liburn Aliut

Prishtinë | 06 Pri 2021 | 10:13 | Nga Fitore Berisha

Ka nisur seanca për shqyrtimin fillestar ndaj rastit të ministrit të Mjedisit, Liburn Aliut, dhe disa të tjerëve për keqpërdorim të detyrës zyrtare, raporton EO.

Aktakuza ndaj Aliut, që akuzohet për kohën sa ishte drejtor i Urbanizmit në Komunën e Prishtinës, ishte ngritur më 24 korrik 2020.

Aliu kishte deklaruar se nuk ka qenë i informuar duke shtuar se për këtë do kërkojë përgjegjësi.


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme