Nisin gërmimet në oborrin e UP-së, dyshohet për varrezë masive

Prishtinë | 26 Nën 2019 | 09:07 | Nga Arlinda Sejdiu Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kanë nisur gërmimet në oborrin e UP-së, ku po dyshohet për varrezë masive, raporton Ekonomia Online.

Në vendin e ngjarjes janë prokurorja Speciale, Drita Hajdari, Arsim Gërxhaliu drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore dhe Jahja Lluka nga zyra e Kryeministrit.

Gërxhaliu ditë më parë kishte konfirmuar për EO fillimin e gërmimeve.

Gërmimet po bëhen urdhëresë të prokurores Hajdari në një lokacion afër vendit ku ka pasur gërmime edhe para 3 vitesh.

LEXONI EDHE:

Lexo më shumë:

Të ngjashme