Nuk kalon Projektligji për Vlerat e Luftës së UÇK-së

Prishtinë | 28 Sht 2020 | 15:16 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Projektligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së i inicuar nga PDK, ka dështuar të votohet në Kuvendin e Kosovës.

Ky projektligj ka marrë vetëm 35 vota të deputetëvë, ndërsa partia VV dhe LDK, janë përmbajtur nga votimi.

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka deklaruar se duhet provuar sërish në seancën e radhës për votimin e këtij projektligji.

“Vetëm 35 deputetë kanë marrë pjesë në këtë votim, rrjedhimisht do të duhet të provojmë sërish në seancën e radhës”, deklaroi ajo.

Lexo më shumë:

Të ngjashme