Numri i rasteve aktive me COVID-19 në rritje, aktualisht mbi 10 mijë e 750

Prishtinë | 14 Nën 2020 | 16:10 | Nga Ekonomia Online

Rastet e ditëve të fundit me koronavirus kanë bërë që në Kosovë të rritet numri i personave që aktualisht janë të prekur me këtë virus.

Nga të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, janë dhjetë mijë e 752 raste aktiven mbarë vendin, transmeton Klan Kosova.

Këtë të shtunë janë regjistruar 765 raste të reja të të infektuarve, me 11 të vdekur dhe 193 të shëruar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme