Nusja me “duvak” në aeroport, niset drejt Evropës

Prishtinë | 15 Nën 2019 | 16:53 | Nga Ekonomia Online

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur sot në aeroport.

Sot në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” është parë një nuse me “duvak” në kokë.

Në video shihet se si një vajzë është duke pritur në rradhë e rregulluar si një nuse, tipike shqiptare, me duvak në kokë, ky që vishet së bashku me veshjet e nusërisë, të njohura si “dimi e jelek”.

Por kjo nuse kosovare në aeroport ka vendos ta vë vetëm duvakun dhe e grimosur.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme