O’Connell: Qeveria duhet të merret seriozisht me terrorizmin

Prishtinë | 06 Tet 2016 | 11:39 | Nga

Ambasadori britanik, Ruairí O’Connell, në një intervistë për Gazetën Express, ka folur për luftën kundër terrorizmit dhe sa është Kosova e ndikuar nga kjo frymë.

“Nuk mendoj se Kosova është shtet si Shteti Islamik (ISIS)”, ka thënë ambasadori, mirëpo ka shtuar se Kosova ka një problem për të cilin Qeveria dhe institucionet duhet të merren seriozisht me të.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme