O’Connell uron besimtarët e krishterë për Krishtlindje

Prishtinë | 24 Dhj 2016 | 10:43 | Nga

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, përmes një postimi në rrjetin e tij zyrtar “facebook”, ka uruar qytetarët e Kosovës me rastin e festës së Krishtlindjeve.

“Në emër të Qeverisë Britanike, dhe në emër të popullit të Mbretërisë së Bashkuar, dëshiroj të ju uroj të gjithëve në Kosovë ‘Për Shumë Mot Krishtlindja’. Uroj që këto Krishtlindje të ju sjellin shëndet, paqe dhe lumturi”, ka shkruar O’Connell në facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme