OSBE dhe platforma SEWP reagojnë për rastin e gazetarit, Ensar Ramadani

Prishtinë | 18 Dhj 2019 | 16:48 | Nga Ekonomia Online

Platforma Rajonale e Ballkanit Perëndimor për Lirinë e Medias dhe Sigurinë e Gazetarëve (SEWP), e cila përfaqëson më shumë se tetë mijë anëtarë reagon për sulmin fizik që i është bërë gazetarit të IndeksOnline, Ensar Ramadani, nga ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala.

Platforma rajonale SEWP është një rrjet i asociacioneve të gazetarëve dhe sindikatave të mediave në vendet e Ballkanit Perëndimor, e themeluar në janar të vitit 2016

Edhe Misioni i OSBE-së në Kosovë ka reaguar për këtë incident të raportuar nga AGK, duke kërkuar më shumë siguri për gazetarët.

Ky është linku me reagimin e plotë të platformës:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme