Osmani, Konjufca dhe Kurti bëjnë homazhe për 23-vjetorin e Masakrës së Reçakut

Reçak | 15 Jan 2022 | 10:22 | Nga Ekonomia Online

Tre krerët e shtetit, presidentja Vjosa Osmani, kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti kanë bërë homazhe në Kompleksin Memorial të Reçakut në 23-vjetorin e Masakrës së Reçakut.

Bashkë me ta ishin edhe disa nga kabineti qeveritar dhe qytetarë të shumtë.

Në janar të vitit 1999 në fshatin Reçak u masakruan brutalisht 45 shqiptarë nga forcat serbe.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme