Pacolli: 14 vjet pa presidentin tonë historik Rugovën, mungesa e tij është e dukshme

Prishtinë | 21 Jan 2020 | 10:19 | Nga Ekonomia Online

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli, e ka kujtuar ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugovën në 14-vjetorin e vdekjes së tij.

Pacolli ka thënë se politika e Rugovës është e rëndësishme edhe sot, siç ka qenë edhe atëherë.

“14 vjet pa Presidentin tonë historik. Po aq e rëndësishme atëherë është edhe politika e tij sot. Mungesa e tij është e dukshme”.

“Me mungesë dhe respekt, ne e kujtojmë sot Presidentin Ibrahim Rugova. Lavdi”, ka shkruar Pacolli në Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme