Pamje të rralla nga varrimi i familjes Jashari, më shumë të vrarë se pjesëmarrës në varrim

Prishtinë | 05 Mar 2018 | 13:19 | Nga

Më shumë të vrarë se sa pjesëmarrës në varrim, kishte në ditën kur u varrosen 55 anëtarët e familjes Jashari.
Pas rrënjes së familjes Jashari më 5,6 dhe 7 mars 1998, një grup i banorëve të fshatit Prekaz ishin mbledhur për ta kryer ceremoninë e varrimit, shkruan Gazeta Intro.

Në pamje që shihen të para 20 viteve, vërehet se në ceremoninë e varrimit kishte më shumë të vrarë se sa pjesëmarrës në varrim, kjo për shkak të gjendjes së rëndë ku forcat serbe kishin luftuar për tri ditë në Prekaz me Jasharajt.

Për më shumë ju sjellim pamjet e rralla:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme