Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Prishtinë | 08 Jan 2022 | 16:17 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin gjatë ditës së nesërme, 9 janar.

Sipas IHMK-së nesër do të jetë mot krysisht dhe vende-vende me riga shiu dhe bore.

Kurse temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen ndërmjet 3-4 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-7m/s.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme