Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Prishtinë | 25 Shk 2021 | 19:58 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik njofton se mbi vendin tonë gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Në mëngjes vende-vende parashihet të ketë mjegull dhe ngrica të dobëta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme e lehtë deri mesatare.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme