Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Prishtinë | 13 Jan 2022 | 16:55 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë në dy ditën e ardhshme.

Në njoftim thuhet se ndodhet nën ndikimin e fushave të fuqishme anticiklonike. Kjo situatë barike do të kushtëzoj mot relativisht të qetë. Mëngjesi do të jetë i ftohët, me ngrica dhe me mjegull.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -8 deri -4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i verilindjes.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme