Parashikimi i motit për sot

Prishtinë | 27 Dhj 2018 | 08:31 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar parashikimin e motit për të enjten.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale me diell.

“Nëpër ultësira parashihet të ketë mjegull. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -5 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius. Shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe verilindja e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme