Parashikimi i motit për sot dhe nesër në Kosovë

Prishtinë | 11 Shk 2022 | 07:48 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se situatë e ngjashme meteorologjike do të vazhdoj edhe për gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit.

Në njoftimin e IHMK-së thuhet se kjo si pasojë e masave anticiklonike që janë shtrirë ditëve të fundit në vend dhe përgjithësisht mbi Gadishullin e Ballkanit.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-12 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimit e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftim.

Mund të jetë një imazh i harta
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme