Parashikimi i motit për sot në Kosovë

Prishtinë | 20 Sht 2020 | 08:39 | Nga Ekonomia Online

IHMK njofton se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do t’i takojnë shtresës së mesme dhe të lartë të Troposferës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-27 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme