Parashikimi i motit për sot, vranët dhe me reshje shiu

Prishtinë | 28 Pri 2021 | 07:57 | Nga Ekonomia Online

Sot pritet të mbajë mot i vranët në Kosovë dhe me reshje shiu, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7 deri 10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-6 m/s.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme