Parashikimi i motit për sot

Prishtinë | 17 Tet 2017 | 09:06 | Nga

Edhe sot do të vazhdojë të mbajë një ditë e ngrohtë në Kosovë. Që në orët e para të mëngjesit temperatura në Prishtinë është 9 gradë celsius.

Ndërkaq, edhe gjatë ditës maksimumi pritet të shkojë deri në 24 gradë celsius.

Pjesa e dytë e ditës do të vijojë me kthjellime në bregdet dhe zonat e ulëta, ndërsa kthjellime dhe vranësira kalimtare do të ndikojnë kushtet atmosferike në zonat lindore të vendit.

Me fillimin e orëve të mbrëmjes do të shfaqen edhe vranësira të pjesshme.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme