Parashikimi i motit për sot

Prishtinë | 29 Tet 2017 | 09:23 | Nga

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot mbi vendin tonë të mbajë mot me vranësira dhe reshje shiu dhe ulje të temperaturave për 8-10 gradë Celsius.

Të dielën vende vend do të ketë reshje shiu por me intensitet më të dobët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri 5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 9-13 gradë Celsius.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme