Parashikimi i motit për sot

Prishtinë | 09 Gus 2018 | 09:36 | Nga

Gjatë ditës në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 30-33 gradë.

Shtypja atmosferike vazhdon të mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-4m/s.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme