Parashikimi i motit për vikend

Prishtinë | 05 Jan 2018 | 16:57 | Nga

Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Si pasojë e zhvendosjes së rrymave ajrore nga veriu në lindje e të cilat më tej nën ndikimin e fushave anticiklonike do të shtrihen mbi territorin tonë duke ndikuar edhe më tej në përmirësimin e kushteve meteorologjike.

Temperaturat do të jenë mbi vlerat e mesatareve në të dy vlerat ekstremale.

Minimalet do të lëvizin nga -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme