Parashikimi i motit për vikend nga IHMK

Prishtinë | 03 Nën 2017 | 15:15 | Nga

Gjatë vikendit parashihet të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Në orët e hershme të ditës nëpër vise të ulëta do të ketë mjegull afatshkurtër si pasoj e ndryshimeve termike.

Sonte gjatë natës vende-vende pritet të ketë riga lokale të intensitetit të dobët të cilat do të jenë prezent në veriperëndim të vendit edhe nesër në orët e para . Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri +3 gradë Celsius, kurse temperaturat maksimale të ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 11-14 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-4m/s.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme