Parashikimi i motit për vikend sipas IHMK-së

Prishtinë | 27 Jan 2017 | 18:05 | Nga

Moti gjatë vikendit sipas IHMK-së do të mbajë kryesisht me diell dhe vranesira të lehta, kurse nëpër ultësira ka mundësi për mjegull të intensitetit mesatar.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga -15 C deri -11 C Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet -2 deri në 1 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike vazhdon të mbajë vlerat e mbinormales. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugut dhe juglindjes.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme