Pas Kosovës deputetët gjermanë shkojnë në Serbi, takohen me Vuçiqin

Prishtinë | 02 Pri 2019 | 08:51 | Nga Ekonomia Online

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet sot në Beograd me deputetët e Bundestagut gjerman, Peter Bayer dhe Christian Schmidt.

Takimi, do të fillojë në orën 09.30 në ndërtesën e Sekretariatit të Përgjithshëm të Presidentit të Serbisë, njoftoi Shërbimi i Bashkëpunimit të Shërbimit Serb të Shtypit.

Dy deputetët gjermanë të hënën qëndruan për vizitë në Kosovë ku u takuan me kryeministrin Ramush Haradinaj.

Në Prishtinë ata theksuan se janë fuqishëm kundër ndryshimit të kufijve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme