Pastrohen hapësirat ku janë të vendosur banerat e Thaçit e Veselit “Heronj të luftës dhe paqes”

Prishtinë | 18 Nën 2020 | 10:36 | Nga Ekonomia Online

Hapësirat ku janë vendosur banerat me ish-presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, janë pastruar nga mbeturinat nga aktivistët e organizatë “Let’s Do It Kosova”.

Luan Hasanaj nga kjo organizatë, ka shkruar se ata që u sakrifikuan për liri nuk e bënë atë që ta mbulojmë vendin me bërllok.

“Vërtetë #liriakaemer, por ata që sakrifikuan gjithçka për #liri nuk e bënë atë që ta mbulojmë vendin me bërllog”, ka shkruar ai.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme