Polici në Podujevë bën akt heroik, i shpëton jetën personit të aksidentuar

Prishtinë | 08 Tet 2021 | 19:21 | Nga Ekonomia Online

Një polic, falë intervenimit duke e nxjerrë nga vetura një të lënduar si pasojë e një aksidenti në komunikacion në Podujevë dhe duke ia liruar organet e frymëmarrjes, ia ka shpëtuar jetën të lënduarit.

Një gjë e tillë është bërë e ditur nëpërmjet një komunikate nga Policia në ‘Facebook’, teksa është dhënë detaje edhe për aksidentin.

”Polici H.S., ka kryer një intervenim profesional dhe të shpejtë duke e nxjerr nga automjeti të lënduarin rëndë dhe duke shfrytëzuar njohuritë dhe zhdërvjelltësinë e tij, ka arritur që të lënduarit t’i lirojë organet e frymëmarrjes, ta rehabilitojë gjendjen e tij dhe ta mbajë ashtu derisa ka arritur ekipi emergjent mjekësor”, thuhet në komunikatë.

”Me datën 05.10.2021 rreth mesditës, në fshatin Gllamnik Podujevë, ka ndodhur një aksident trafiku. Në aksident ishin përfshirë tri vetura dhe si pasojë e aksidentit dy persona kanë pësuar lëndime. Njëri nga të lënduarit kishte marrë lëndime më të rënda dhe gjendja e tij ishte e rëndë. Patrulla policore e ndodhur në atë lokacion ka intervenuar menjëherë”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme