Policia arreston shtatë të dyshuar për “organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm”

Prishtinë | 09 Pri 2021 | 10:12 | Nga Ekonomia Online


Policia arreston shtatë të dyshuar për “organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm”.

Policia është njoftuar për një rast “organizimi i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm’ në rrugën ‘BeqirIdrizi’ Pejë.

     Patrulla policore i është përgjigjur njoftimit dhe në vendin e ngjarjes, në flagrancë ka arrestuar dhe shoqëruar shtatë të dyshuar në Stacionin Policor Pejë. Policia ka intervistuar shtatë të dyshuarit dhe po ashtu në cilësi të dëshmitarëve ka intervistuar edhe tre persona tjerë.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori kujdestar, në koordinim me të cilin një i dyshuar është dërguar në mbajtje, kurse ndaj të tjerëve do të vazhdohet procedurë e rregullt. Po ashtu, Të gjithë personave të cilët kanë qenë në atë lokacion u janë shqiptuar edhe fletëparaqitje (gjoba, tiketa) bazuar në ligjin NR.07/L-006.

Të ngjashme