Policia gjatë kontrollimit të shkollave në Skenderaj sekuestron 5 thika e një shufër metalike

Prishtinë | 23 Nën 2021 | 14:31 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës përmes një postimi në facebook ka njoftuar se gjatë ditës së sotme kanë vazhduar me masa dhe kontrolle sigurie, të cilat janë zbatuar në tri shkolla të mesme të larta në Skenderaj.

Policia njofton se si rezultat i kontrollimit në posedim tek nxënësit e Shkollës së Mesme Profesionale “Qendra e Kompetencës” janë gjetur dhe sekuestruar, 5 (pesë) thika dhe 1(një) shufër metalike.

Veprimet policore dhe provat e gjetura materiale i janë paraqitur prokurorit të rastit, ku është sugjeruar që rasti të iniciohet dhe hetohet ne procedurë të rregullt, për veprën penale “Mbajtje në pronësi, posedim i paautorizuar i armës.

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.

Njoftimi i plotë:

Të ngjashme