Policia jep detaje për arrestimin dhe më pas lirimin e Fjolla Morinës

Prishtinë | 04 Maj 2022 | 19:59 | Nga Ekonomia Online

Këngëtarja Fjolla Morina u lirua nga Prokuroria Themelore e Prishtinës, pasi u arrestua sot në rrugën “Ahmet Krasniqi” në Prishtinë.

Lajmin për Ekonomia Online e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

Ai ka treguar në detaje në lidhje më arrestimin e këngëtares Fjolla Morina dhe lirimin e saj pas vendimeve të organeve të drejtësisë .

“Lidhur me personin e apostrofuar nga ana juaj, e njëjta është ndaluar për verifikim bazuar në një urdhër aktiv ndërkombëtar dhe duke marr parasysh vendimet e organeve të drejtësisë, me urdhër të prokurorit e njëjta është lënë e lirë. Për detaje tjera luteni që të ju adresoheni organeve të drejtësisë”, ka thënë Hoxha.

Të ngjashme