Postimi i shkollës ku punonte Lindita si mësuese: Të prisnim për festë të abetares

Prishtinë | 13 Maj 2019 | 12:36 | Nga Ekonomia Online

Shkolla në të cilën ka punuar mësuesja Lindita Preteni që sot ndërroi jetë tragjikisht kanë shkruar një lajmërim prekës për vdekjen e mësimdhënëses, raporton Gazeta Express.

Përmes Facebook’ut, nga Shkolla” Fazli Greiçevci”, kanë lajmëruar për rastin, derisa kanë shkruar se mësuesja Lindita Preteni me padurim po e priste festën e abetares.

“Ajo ishte nje engjull, me vyrtyte te larta ku beri per vete te gjithe stafin dhe komunitetin.
Ende spo besojme…LINDA do mbetesh e paharrueshme per ne! Per nxenesit e tu, qe me padurim prisnit Festen e Abetares…”, shkruhet në njoftimin e shkollës.

Ndryshe, sot ka ndërruar jetë 24-vjecarja Lindita Preteni. Ende nuk dihet cilat janë shkaqet që kanë quar te vdekja./Express

https://www.facebook.com/FazliGreicevci.Shipol/photos/a.406118663158337/683428888760645/?type=3

Të ngjashme