Prishtina vazhdon të prijë me numrin më të madh të rasteve me Covid-19

Prishtinë | 16 Nën 2020 | 15:24 | Nga Ekonomia Online

Prishtina vazhdon të prijë më numrin më të madh të rasteve, vetëm në 24-orët e fundit janë konfirmuar 303 raste, prej 688 rasteve në tërë Kosovën.

Pastaj, Gjilan 39 raste, Prizren 38 raste, Vushtrri 37 raste, Pejë 32 raste.

Fushë-Kosovë 31 raste, Mitrovicë 31 raste. Ferizaj 22 raste, Lipjan 20 raste, Skenderaj 17 raste, Drenas 16 raste, Viti 16 raste. Obiliq 14 raste, Suharekë 13 raste, Kamenicë 8 raste, Gjakovë 7 raste, Klinë 7 raste, Malishevë 7 raste. Kaçanik 6 raste, Deçan 5 raste, Istog 5 raste, Shtime 5 raste, Podujevë 4 raste, Dragash 3 raste dhe Novobërdë 2 raste.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publikë në Kosovë (IKSHPK), bën të ditur se janë testuar gjithsej 1 mijë e 865 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme