Pritje të gjata në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, shkak vërshimet

Prishtinë | 11 Jan 2021 | 11:00 | Nga Ekonomia Online

Nga mbrëmë është raportuar se në disa lagje të Mitrovicës ka pasur vërshime nga lumi Lushta, duke i bërë të pa qarkullueshme rrugët.Edhe në Komunën e Vushtrrisë ka pasur vërshime nga ujërat.

Magjistralja Mitrovicë-Prishtinë, në saktësisht në dalje të qytetit të Vushtrrisë, uji ka dal në këtë rrugë , duke shkaktuar edhe kolona të gjatë.

Gjithashtu edhe në fshatin Stanovc, raportohet se ujërat kant dalur në rrugë dhe kanë shkakuar probleme në qarkullim.

Ndryshe, ditëve të fundit Kosova dhe rajoni janë përfshirë nga reshjet e mëdha të shiut.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme