Projektligji për lehonat përfshin pushimin edhe për baballarët

Prishtinë | 04 Tet 2018 | 07:53 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica, gjatë një konference të mbajtur, të mërkurën, ka lansuar dy projektligje, atë të marrëdhënies së punës dhe pushimin e lehonave, shkruan sot Koha Ditore.

Reçica njoftoi se për herë të parë do të bëhet trajtimi i lehonave të papunësuara, që ato do të ndihmohen me një pagë minimale për 6 muajt e parë të lindjes, bazuar në pagën minimale.

Projektligji për pushimin prindëror parasheh që lehonat të kenë pushim 12 muaj.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme